עבירת השוד

עבירת השוד הינה אחת מן העבירות החמורות ביותר בספר החוקים הישראלים.

חומרתה של עבירת השוד אף מתבטאת בעונש המרבי הקבוע לצדה, שהינו עד ארבע עשרה שנות מאסר. ככל שמדובר בשוד שנעשה תוך שימוש בנשק או בחפץ אחר שיש בו כדי לסכן או לפגוע באדם, או שהשוד בוצע בחבורה או שבמהלכו או בתכוף אליו נפצע אדם, אזי מדובר בעבירת שוד בנסיבות מחמירות, אשר העונש הקבוע לצידה הינו עד עשרים שנות מאסר. לכן, אם נחשדת בביצוע עבירת שוד, יש להיוועץ עם עורך דין הבקיא ברזי המשפט הפלילי אשר יוכל ללוות אותך כבר משלב  החקירה  במשטרה.

עבירת השוד 

עבירת השוד מעוגנת בסעיף 402(א) בחוק העונשין הקובע כדלקמן:

"הגונב דבר, ובשעת מעשה או בתכוף לפניו או לאחריו מבצע או מאיים לבצע מעשה אלימות באדם או בנכס כדי להשיג את הדבר הנגנב או לעכבו אצלו או כדי למנוע התנגדות לגניבת הדבר או להתגבר עליה, הרי זה שוד, ודינו של השודד - מאסר ארבע-עשרה שנים".

עבירת השוד בנסיבות מחמירות

עבירת השוד בנסיבות מחמירות מעוגנת בסעיף 402(ב) בחוק העונשין הקובע כדלקמן:

"היה השודד מזויין בנשק או במכשיר שיש בהם כדי לסכן או לפגוע, או שהיה בחבורה, או שבשעת השוד או בתכוף לפניו או לאחריו הוא פצע אדם, הכהו או השתמש באלימות אחרת כלפי גופו, דינו - מאסר עשרים שנים".

בשונה מעבירת השוד "הרגילה", עבירת השוד בנסיבות מחמירות מתייחסת לשודד, אשר כחלק מביצוע עבירת השוד הצטייד בנשק או במכשיר שיש בו כדי לסכן אדם או שהשודד חבר בחבורה או אם לפני ביצוע עבירת השוד, תוך כדי או בתכוף לאחר ביצוע העבירה נפצע אדם כתוצאה מהשוד ומשימוש באלימות כלפיו. העונש הקבוע בעבירת השוד שנעשה בנסיבות מחמירות הינו עד עשרים שנות מאסר.

זומנת לחקירה בחשד לביצוע עבירת שוד? הוגש נגדך כתב אישום בגין ביצוע עבירת שוד?

יש ליצור קשר עם עורך דין פלילי ללא דיחוי. ייעוץ לפני חקירה עשוי לשנות את תוצאת ההליך בצורה משמעותית. כמו כן, עורך דין פלילי בעל ניסיון ידע להסביר לך מהן הזכויות שלך במהלך החקירה ואף עשוי להביא לסגירת התיק כנגדך. אם כבר הוגש נגדך כתב אישום, פנה לעורך דין פלילי לייעוץ משפטי על מנת לבחון מהי האסטרטגיה המשפטית הנכונה ביותר בה יש לפעול בתיק. משרדנו ממוקם בקריות ומספק ייעוץ וייצוג משפטי לחשודים ונאשמים בעבירות אלימות בכלל ובעבירת השוד בפרט.

אם זומנת לחקירה או הוגש נגדך כתב אישום בגין עבירת שוד, פנה להתייעצות עמנו בטלפון 055-6601981, או השאר פרטים ונחזור אליך תוך זמן קצר. 

מאמר זה נכתב ע"י עורך דין פלילי בקריות ברוך גדע. המאמר מספק מידע כללי וראשוני בלבד ואינו מהווה ייעוץ משפטי ו/או תחליף לו. אין להסתמך על האמור במאמר זה מבלי להיוועץ עם עורך דין העוסק בתחום בטרם נקיטת כל פעולה או קבלת החלטה. הדברים נכונים למועד כתיבתם ועשויים להשתנות מעת לעת.

עורך דין פלילי ברוך גדע

זומנת לחקירה במשטרה? זקוק לייעוץ משפטי מעורך דין פלילי?

משרדנו זמין 24 שעות ביממה במספר 055-6601981 או

השאר פניה ונחזור אליך תוך זמן קצר:

אזורי שירות

עורך דין פלילי בצפון

עורך דין פלילי בקריות

עורך דין פלילי בחיפה

עורך דין פלילי במרכז

עורך דין פלילי בתל אביב

עורך דין פלילי בירושלים

עורך דין פלילי באשדוד

עורך דין פלילי באשקלון

עורך דין פלילי בבאר שבע

עורך דין פלילי ברוך גדע  

בקרו אותנו גם בפייסבוק:

כל הזכויות שמורות לעורך דין פלילי ברוך גדע ©