• עו"ד ברוך גדע

בדיקת עיכוב יציאה מהארץעורך דין ברוך גדע מסביר אודות בדיקת עיכוב יציאה מהארץ:

צו עיכוב יציאה מהארץ משמש ככלי בידי הרשות המנהלית לצורך מניעת יציאתו של אזרחי מתחומי המדינה. צו עיכוב יציאה מהארץ אינו ייחודי למשפט הפלילי, אלא נפוץ גם בענפי משפט אחרים, כגון: בהליכי הוצאה לפועל, דיני משפחה ועוד. על כל פנים, צו עיכוב יציאה מהארץ הנו אקט הפוגע באופן מהותי בחופש התנועה של אשר הוכרה כזכות בעלת מעמד חוקתי ולכן, נקודת המוצא היא כי צו עיכוב יציאה מהארץ יינתן רק במקרים חריגים. חשוב לדעת כי צו עיכוב יציאה מהארץ יכול להינתן שלא בידיעתו של האזרח ולכן, אם בדעתכם לצאת מחוץ לגבולות המדינה, עליכם לדעת כיצד לבצע בדיקת צו עיכוב יציאה מהארץ.


הדרכים לבדיקת עיכוב יציאה מהארץ

ניתן לבצע בדיקת צו עיכוב יציאה מהארץ במספר דרכים:

  1. באמצעות המענה הטלפוני של רשות האוכלוסין וההגירה במספר *3450 שלוחה 4. לאחר מענה על מספר שאלות שמטרתן אימות זהותך, תינתן התשובה האם קיים נגדך צו עיכוב יציאה מהארץ. לעתים, תידרשו לשלוח צילום תעודת זהות למספר הפקס 026469441.

  2. באמצעות אתר השירותים והמידע הממשלתי בכתובת:

https://www.gov.il/he/service/departure_prohibition_order_info_2


צו עיכוב יציאה מהארץ בהליך הפלילי

האפשרות להטיל צו עיכוב יציאה מהארץ בהליך הפלילי, מסורה לקצין הממונה על החקירה (לתקופה מרבית של שלושה חודשים) ולבית המשפט. בהליך הפלילי, צו עיכוב יציאה מהארץ אינו נועד למטרת ענישה אלא לתכלית מניעתית. כך למשל, צו עיכוב יציאה מהארץ יינתן לשם יתייצבותו של חשוד בהליכי חקירה או משפט וכן למנוע את שיבושם. כשמדובר בנאשם, הצו תכליתו של הצו הינה למנוע שיבוש הליכי משפט וכן לצורך הבטחת התייצבותו לדיון במשפטו או לנשיאת עונשו.


ביטול צו עיכוב יציאה מהארץ

כאמור, צו עיכוב יציאה מהארץ ניתן הן בהליך הפלילי והן בהליכים אזרחיים. ככל שהצו ניתן בהליך אזרחי (למשל בהליכי הוצאה לפועל), אזי יש לפנות לעורך דין העוסק בתחום. ככל שהצו ניתן כחלק מהליך פלילי, אזי מדובר בהליך שונה לחלוטין. במצב דברים זה, יש לפנות לעורך דין פלילי לצורך בדיקה פרטנית, וזאת על מנת לבחון את האפשרות לנסח בקשה מנומקת לביטול צו עיכוב יציאה מהארץ.

עורך דין פלילי ברוך גדע עוסק בייעוץ, ייצוג וליווי חשודים ונאשמים בהליכים פליליים ובדרגות חומרה שונות, החל מחקירת משטרה, דרך ייצוג בבתי המשפט בערכאה הראשונה וכן בערכאת הערעור במידת הצורך. בין היתר, משרדנו עוסק בביטול צווי עיכוב יציאה מהארץ שניתנו בהליכים פליליים.

יש לכם שאלה בקשר לצו עיכוב יציאה מהארץ?

פנו כעת למשרדנו במספר 055-6601981 או השאירו פניה ונחזור אליכם תוך זמן קצר.
עורך דין פלילי ברוך גדע

זומנת לחקירה במשטרה? זקוק לייעוץ משפטי מעורך דין פלילי?

משרדנו זמין 24 שעות ביממה במספר 055-6601981 או

השאר פניה ונחזור אליך תוך זמן קצר:

עורך דין פלילי ברוך גדע  

בקרו אותנו גם בפייסבוק:

הבהרה: כל המובא באתר מספק מידע כללי וראשוני בלבד ואינו מהווה ייעוץ משפטי ו/או תחליף לו.

אין להסתמך על הכתוב מבלי להיוועץ עם עורך דין העוסק בתחום הפלילי בטרם נקיטת כל פעולה או קבלת החלטה.

הדברים נכונים למועד כתיבתם ועשויים להשתנות מעת לעת בהתאם לחוק והפסיקה.

כל הזכויות שמורות לעורך דין פלילי ברוך גדע ©