Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
top of page
compress bg (1).webp
עורך דין ברוך גדע
055-660-1981
ייעוץ, ליווי וייצוג בהליכים פליליים בכל רחבי הארץ
עורך דין פלילי ברוך גדע
לייעוץ התקשרו 055-660-1981 או השאירו פרטים:
-אודות הכותב-
עורך דין ברוך גדע

עו"ד ברוך גדע, מייסד המשרד, בוגר תואר ראשון במשפטים, יוצא פרקליטות מחוז חיפה ומומחה בייעוץ, ליווי וייצוג חשודים ונאשמים בהליכים פליליים. 

לקריאה נוספת

-לקוחות ממליצים-

עבירות רכוש


עבירות רכוש
עבירות רכוש

עבירות רכוש מוסדרות בפרק י"א בחוק העונשין שכותרתו "פגיעות ברכוש". עבירות רכוש נועדו להגן על ערכים חשובים כגון זכות הקניין של האחר וכשמדובר בעבירות רכוש המשלבות שימוש בכוח – עבירות אלה נועדו להגן גם על שלום הציבור ובטחונו. בחוק קיימות מספר עבירות שעניינן פגיעה ברכוש, בין היתר: גניבה, היזק לרכוש בזדון, גניבה ממעביד, שוד, פריצה ועוד. בשורות הבאות, עורך דין ברוך גדע מסביר אודות עבירות הרכוש הנפוצות ומה העונש עליהן.


עבירות רכוש נפוצות בחוק העונשין

להלן יפורטו עבירות הרכוש הנפוצות שבחוק העונשין:

  1. גניבה: אדם גונב ייחשב כמי שנוטל דבר מה, ללא הסכמת בעליו, בדרך של מרמה, בחוסר תום לב ומתוך מטרה לשלול את הדבר מבעליו באופן קבוע. בהתאם לחוק, העונש על גניבה הנו שלוש שנות מאסר.

  2. גניבה בנסיבות מחמירות: גניבה של דבר המשמש כחלק מקווי תשתיות או דבר המשמש ככלי עבודה או אמצעי לפרנסתו של אדם (למשל: כלים חקלאיים, תוצרת חקלאית, בקר ועוד) אשר ערכם עולה על 1,000 ש"ח או גניבה של חפץ בעל ערך תרבותי, מדעי היסטורי, דתי או אומנותי – כל אלו נחשבים לגניבה בנסיבות מחמירות ולפיכך העונש המרבי בגין גניבות מסוג זה הנו 4 שנות מאסר. בנוסף, החוק קובע כי העונש המרבי על מי שגונב דבר שערכו עולה על חצי מיליון ש"ח הנו שנות מאסר.

  3. גניבת רכב: עבירת גניבת רכב הינה עבירת רכוש חמורה אשר העונש הקבוע בצדה הנו שבע שנות מאסר.

  4. גניבה ממעביד: עבירת גניבה ממעביד נחשבת לעבירה חמורה. בהתאם לחוק, עובד שגונב נכס ממעבידו וערכו עולה על 1,000 ₪, דינו עד שבע שנות מאסר.

  5. עבירת השוד: עבירת השוד מעוגנת בסעיף 402 לחוק העונשין. למעשה, שוד הוא מעשה גניבה אשר לפני ביצוע העבירה, במהלכה או לאחריה מבצע העבירה נקט באלימות או באיום כדי להשיג את הדבר הנגנב. העונש הקבוע לצד עבירת השוד הנו עד ארבע עשרה שנות מאסר. אם השוד בוצע באמצעות נשק חם או קר או בוצע על ידי חבורה או שבמהלכו נפגע אדם אחר (שוד מזוין) – אזי מדובר בשוד בנסיבות מחמירות, שאז העונש הוא עד עשרים שנות מאסר.

  6. החזקת רכוש גנוב: מדובר בעבירה קלה יחסית. בהתאם לחוק, העונש על החזקת רכוש החשוד כגנוב הוא עד שישה חודשי מאסר וזאת אף אם לא הוגשה תלונה במשטרה כי החפץ אכן נגנב.

  7. עבירת פריצה והתפרצות:

  • פורץ הוא מי ששובר את חלקו החיצוני או הפנימי של בנין ללא רשות או פותח באמצעות מפתח או בכל דרך אחרת דלת, חלון, תריס או כל דבר שנועד לסגור פתח בבניין.

  • מתפרץ – הוא אדם הפורץ לבניין ונכנס אליו או יוצא ממנו.

  • נכנס – הוא מי שמכניס לבניין חלק מגופו ללא רשות, או חלק מכלי שהוא משתמש בו. כמו כן, גם כניסה ללא רשות למבנה ואף ללא אלימות תיחשב לפריצה. בנוסף, מי שנכנס למבנה באיום, בתחבולה או בקנוניה או דרך פתח אחר של הבניין אשר לא מיועד לכניסה.

העונש למי שנכנס לבית מגורים או תפילה או שנכנס לתוכם על מנת לבצע עבירת גניבה או עבירה מסוג פשע הוא חמש שנות מאסר. העונש על מי שהתפרץ לבית מגורים או לבית תפילה וביצע עבירת גניבה או פשע, עונשו המרבי הוא שבע שנות מאסר.


עבירות רכוש – חשיבות איכות הייצוג המשפטי

בדומה לעבירות אלימות, כך גם בעבירות רכוש - קיימת חשיבות רבה בבחירת עורך דין פלילי מנוסה אשר ידע לנתח את חומר הראיות בעין משפטית תוך ירידה לפרטים הקטנים ביותר. לעתים, בעקבות מחדלי חקירה או כשלים אחרים בחומר הראיות, ניתן יהיה לשכנע את התביעה להמיר את סעיף החיקוק בסעיף אחר, אשר עשוי להטיב עם הנאשם ובכך להקל בעונשו.


זומנת לחקירה בחשד לביצוע עבירת רכוש? הוגש נגדך כתב אישום בקשר לעבירת הרכוש?

הדבר הראשון שעליך לעשות כעת הוא לפנות לעורך דין פלילי לקבלת ייעוץ משפטי פרטני. ייעוץ לפני חקירה עשוי לשנות את תוצאת ההליך ומבקרים מסוימים להפוך את הקערה על פיה. בנוסף, עורך דין פלילי בעל ניסיון ידע להסביר לך מהן הזכויות שלך במהלך החקירה ובמקרים המתאימים יצליח להביא לסגירת התיק כנגדך. אם כבר הוגש נגדך כתב אישום, פנה לעורך דין פלילי לייעוץ משפטי על מנת לבחון מהי האסטרטגיה המשפטית הנכונה ביותר בה יש לפעול בתיק. זכור! הפסיקה רואה בחומרה במי שמבצע עבירות רכוש ואף על פי שעבירות רכוש כשלעצמן אינן מהוות עילת מעצר, במקרים רבים ובעיקר כשלעבירת הרכוש מתווספת עבירת אלימות – התביעה מגישה בקשה למעצר עד תום ההליכים. משרדנו מייצג חשודים ונאשמים בכל סוגי עבירות הרכוש, מהעבירות הקלות ועד לחמורות, בין היתר: היזק לרכוש, גניבה, גניבה ממעביד, פריצה והתפרצות, עבירת השוד וכיוצא באלה. אם זומנת לחקירה או הוגש נגדך כתב אישום בגין עבירת רכוש, פנה להתייעצות עמנו בטלפון 055-6601981, או השאר פרטים ונחזור אליך תוך זמן קצר.


משרדנו מתחייב להקצות את כלל המשאבים העומדים לרשותו, על מנת להשיג את התוצאה הטובה ביותר עבורך!

Kommentare


bottom of page